MADDE 5 - DEĞİŞİM HAKKI

DEĞİŞİM ve İADE taleplerinde FATURA ASLININ ibrazı yasal bir zorunluluktur.

Sezonluk modellerin hızlı yenilenmesi ve stokların çabuk tükenmesi sebebiyle, ALICI, Sözleşme konusu ürünün kendisine teslim edildiği tarihten itibaren en geç 3 iş gününde değişimini talep ettiği ürünü SATICIYA fatura aslı ile birlikte göndermek zorundadır. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise ürünün kendisine ulaştığı aynı gün ürünü SATICIYA kargo zorunluluğu vardır. Faturası gönderilmeyen ve kullanıldığı tespit edilen ürünlerde değişim yapılmaz.SATICI, değişim için gönderilen ürünün tarafına ulaşması halinde 3 iş gününde değişimi gerçekleştirerek ALICIYA kargolar. Aynı zamanda değişim gerçekleştirilen ürünlerde tekrar değişim yapılmaz.

Kampanyalı ve indirimli satılan ürünlerde değişim yapılmamaktadır.

  • ANCAK YENİ SEZON ÜRÜNLERİNE YAPILAN, DÖNEMSEL İNDİRİM KAMPANYALARI  (Örnek %20 İndirim Kampanyası ) ALTINDA SATILAN ÜRÜNLER BU KAPSAM DIŞINDADIR.

Değişimlerde kargo ücreti gidiş - geliş ALICIYA ait olup, prosedür şu şekildedir : 

1) Değişim & İade taleplerinde İrtibat kurulması gereken müşteri hizmetleri numaramız +90 (535) 349 39 69 veya +90 (537) 656 17 17  WhatsApp numaralarımızdır. Değişimi istenilen ürün/ürünler bu numaralarımızdan herhangi biriyle irtibat kurarak belirlenmelidir.

2) Değiştirmek istenen ürün/ürünler anlaşmalı kargo firmalarımız olan;

MNG KARGO 242 474 824 veya

SÜRAT KARGO 1221580476 alıcı kodu ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderilmelidir.

Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ve ödemesi yapılmayan kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile gönderim sağlanacaksa gönderim ücreti ALICI tarafından ödenmelidir. İlgili kargo MAYA BUTİK'e ulaşınca seçilen ürün ya da ürünlerin varsa fiyat farkı ve kargo ücreti kapıda ödenecek şekilde faturalandırılarak tarafınıza ulaştırılır.

Güncel kargo Bedelleri :

1. Kapıda ödeme bedeli : 9 TL dir.

2. Değişim için tarafımıza karşı ödemeli gönderilen kargo ücreti : 9 TL'dir.

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün, değişim yaptığınız ürün ile birebir tutarda ise;

    Alıcının Ödeyeceği Tutar : 

* Değişim için satıcıya karşı ödemeli gönderilen kargo bedeli 9 TL + Değişim sonrası satıcının alıcıya ürünü tekrar göndermesinden doğan kargo bedeli 9 TL toplam 18 TL'dir. 

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün değişim yaptığınız üründen pahalı ise; 

   Alıcının Ödeyeceği Tutar :

 *  18 TL ( Kargo ücretleri yukarıda açıklanmıştır) + Fiyat Farkı şeklinde kargo personeline ödenecektir.

 

Not : İlgi tutarlar 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olup, anlaşmalı kargo şirketlerimizin tutarları değiştirmesi durumunda tarafımızdan revize edilecektir. Kargo Fiyatlarımız Türkiye için geçerli olup, uluslararası alışverişlerde,  

" For Internetional Sürat Kargo" fiyatları geçerlidir. Değişim durumlarında ve iade durumlarında doğan kargo ücretinden ise alıcı sorumludur. 

MADDE 6- CAYMA HAKKI 

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde, abiye dışındaki ürünlerde cayma hakkına sahiptir. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise iade yapılmamakta olup, sadece beden değişimi yapılmaktadır. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Kampanyalı ve indirimli satılan ürünlerde iade yapılmamaktadır.

  • ANCAK YENİ SEZON ÜRÜNLERİNE YAPILAN, DÖNEMSEL İNDİRİM KAMPANYALARI  (Örnek %20 İndirim Kampanyası ) ALTINDA SATILAN ÜRÜNLER BU KAPSAM DIŞINDADIR.

Prosedür şu şekildedir;

1) İade & ve Değişim talepleri ile ilgili Müşteri Hizmetleri numaramız +90 (537) 656 17 17 veya +90 (535) 349 39 69  WhatsApp numaraları olup, talebinizi iletmeniz halinde süreç başlayacaktır. Ürün/Ürünler tarafımıza  anlaşmalı kargomuz olduğu için MNG kargo ile 242 474 824 veya SÜRAT KARGO 1221580476 alıcı kodu ile yukarıda belirtilen süre içinde, karşı ödemeli gönderilmelidir. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ve ödemesi yapılmayan kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile gönderim sağlanacaksa gönderim ücreti ALICI tarafından ödenmelidir. Ürün / ürünlerin tarafımıza ulaşması durumunda müşteri hizmetleri numaramıza iletmiş olduğunuz banka hesabınıza ya da alışveriş aşamasında ödeme yapmış olduğunuz banka kartınıza ilk gönderimde ki kargo ve varsa kapıda ödeme ücreti düşülerek ürün bedeli şeklinde iade edilecektir. 

Güncel kargo Bedelleri :

1. Kapıda ödeme bedeli : 9 TL,

2.  İade için tarafımıza karşı ödemeli gönderilen kargo ücreti : 9 TL'dir.

Bu kargo bedellerine göre;

* Alıcı, kapıda ödeme yaparak sipariş vermiş ve aldığı tüm ürünleri iade etmek istiyorsa toplam 18 TL kesilerek geri kalan tutar ilgili banka kartına ya da "Satıcıya" bildirilen İBAN numarasına geri ödenecektir. 

*  Alıcı siparişini kısmi iade yapmak istiyorsa kesinti yapılacak tutar 9 TL 'dir.

 Not : İlgi tutarlar 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olup, anlaşmalı kargo şirketlerimizin tutarları değiştirmesi durumunda tarafımızdan revize edilecektir. Kargo Fiyatlarımız Türkiye için geçerli olup, uluslararası alışverişlerde " For Internetional Sürat Kargo" fiyatları geçerlidir. Değişim durumlarında ve iade durumlarında doğan kargo ücretinden ise alıcı sorumludur.