MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı : MAYA İBRAHİM AVNİ KIRKANAHTAR

Adresi : Merkez Mah. Yenimahalle Cd. No :13/1 SARIYER İSTANBUL
Telefon : 0(212) 242 51 60
Fax : 0 (212) 271 45 82
E-mail: [email protected]

1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/Ünvanı : {TESLIMATALICI}
Adresi:
{TESLIMATADRES}
Telefon:{TESLIMATTELEFON}
E-mail:{TESLIMATEPOSTA}
 
MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait MAYA BUTİK internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih : {TARIH}

{URUNKALEMLERI}
Ürün Adı  Adet  Toplam Ürün Tutarı 


Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme şekli: {ODEMETIPI}
Teslimat adresi: {TESLIMATADRES}
{ODEMETIPI} ile Toplam {ODENENTUTAR}

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, MAYA İBRAHİM AVNİ KIRKANAHTAR internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
 

 

MADDE 5 - DEĞİŞİM HAKKI

 

 DEĞİŞİM ve İADE taleplerinde FATURA ASLININ ibrazı yasal bir zorunluluktur.

Sezonluk modellerin hızlı yenilenmesi ve stokların çabuk tükenmesi sebebiyle, ALICI, Sözleşme konusu ürünün kendisine teslim edildiği tarihten itibaren en geç 3 iş gününde değişimini talep ettiği ürünü SATICIYA fatura aslı ile birlikte göndermek zorundadır. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise ürünün kendisine ulaştığı aynı gün ürünü SATICIYA kargo zorunluluğu vardır. Faturası gönderilmeyen ve kullanıldığı tespit edilen ürünlerde değişim yapılmaz.SATICI, değişim için gönderilen ürünün tarafına ulaşması halinde 3 iş gününde değişimi gerçekleştirerek ALICIYA kargolar. Aynı zamanda değişim gerçekleştirilen ürünlerde tekrar değişim yapılmaz.

Kampanyalı ve indirimli satılan ürünlerde değişim yapılmamaktadır.

  • ANCAK YENİ SEZON ÜRÜNLERİNE YAPILAN, DÖNEMSEL İNDİRİM KAMPANYALARI  (Örnek %20 İndirim Kampanyası ) ALTINDA SATILAN ÜRÜNLER BU KAPSAM DIŞINDADIR.

Değişimlerde kargo ücreti gidiş - geliş ALICIYA ait olup, prosedür şu şekildedir : 

1) Değişim & İade taleplerinde İrtibat kurulması gereken müşteri hizmetleri numaramız  +90 (535) 349 39 69 ya da 533 130 49 49 WhatsApp numaramızdır (Siparişiniz sürecinde bu numaralarımızdan hangisi ile iletişim kurduysanız, talebinizi yine o numaramız üzerinden yapmanız olası gecikmeyi önleyecektir).  Değişimi istenilen ürün/ürünler bu numaralarımızdan biriyle irtibat kurarak belirlenmelidir.

2) Değiştirmek istenen ürün/ürünler anlaşmalı kargo firmamız olan;

MNG Kargo 242474824 anlaşma koduyla tarafımıza karşı ödemeli gönderilmelidir.

Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ve ödemesi yapılmayan kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile gönderim sağlanacaksa gönderim ücretinin, tercih edilen kargo firmasının güncel fiyatlarına göre ALICIDAN tahsil edileceği unutulmamalıdır. İlgili kargo MAYA BUTİK'e ulaşınca, daha önce belirlenen değişim ürününüz  tarafınıza kargolanacaktır.  

Güncel Kargo bedeli : 55,00₺ olup, 

*  Değişimlerde normal şartlardaş geliş - gidiş kargo bedeli :55,00 + 55,00 = 110,00'dir.  

Bu şartlarda; 

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün, değişim yaptığınız ürün ile birebir tutarda ise;

    Alıcının Ödeyeceği Tutar toplamda :  110,00'dir.

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün değişim yaptığınız üründen pahalı ise; 

  Alıcının Ödeyeceği Tutar :  Gidiş - geliş kargo bedeli (110,00 ) + Fiyat farkıdır. Kargo bedeli ve farsa fiyat farkı aşağıdaki İBAN numaramıza yatırılmalıdır.

 

Hesap Adı: İBRAHİM AVNİ KIRKANAHTAR 
İŞ BANKASI - TRY - SARIYER Şube Kodu: 1046 Hesap No: 0602469 
IBAN: TR81 0006 4000 0011 0460 6024 69

 

 

 DEĞİŞİM ÜCRETİ ÖDEME PROSEDÜRÜ :  Alıcı değişimini yapmak istediği ürün/ürünlerle, anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo'ya giderek ve 242474824 anlaşma kodumuzu vererek karşı ödemeyle ürünleri tarafımıza göndermelidir. Zaten bu gönderim öncesi değişim ürünleri belirlenmiş, gidiş geliş kargo ücretleri alıcıdan tahsil edildiği için herhangi bir artı ödeme yapılmayacaktır. 

 

Not : İlgi tutarlar MNG Kargo'nun benzin fiyatlarındaki artışla orantılı olarak tekrar güncelleyeceği tarihe kadar sabit olup,  anlaşmalı kargo şirketimizin tutarları değiştirmesi durumunda tarafımızdan revize edilecektir. Kargo Fiyatlarımız Türkiye için geçerli olup, uluslararası alışverişlerde,  bulunduğunuz ülkenin kargo bedelini sipariş ağırlığınıza göre 0090 533 130 49 49 ya da 535 349 39 69 numaralı whatsapp telefonlarımızdan öğrenebilirsiniz. Uluslararası kargo gönderilerimizde DHL Kargo ile çalışıyoruz ve gönderileriniz 3 iş gününde ulaşmaktadır.  Değişim durumlarında ve iade durumlarında doğan kargo ücretinden ise alıcı sorumludur. 

 

MADDE 6 - CAYMA HAKKI

İADE taleplerinde FATURA ASLININ ibrazı yasal bir zorunluluktur.

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde ve abiye dışındaki ürünlerde cayma hakkına sahiptir. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise iade yapılmamakta olup, sadece beden değişimi yapılmaktadır. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya  email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Fatura aslının iadesi ise; yasal bir zorunluluktur. Bu kapsamda; fatura aslının ürünlerle birlikte ulaşmasını  takip eden maksimum 7 iş gününde  ücret iadesi gerçekleştirilir. 

Prosedür şu şekildedir;

  • İade talepleri ile ilgili Müşteri Hizmetleri numaralarımız WhatsApp ile;  0090 533 130 49 49 ya da 535 349 39 69'dur.  (Sipariş aşamasında ilk iletişim kurduğunuz numaraya yazmanız olası karışıklığı önleyecektir). Eğer sitemiz üzerinden online sipariş oluşturduysanız numara tercihiniz farketmemektedir.)  İade etmek istediğiniz ürün/ürünler tarafımıza  anlaşmalı kargomuz olduğu için MNG Kargo ile 242474824 alıcı kodu ile yukarıda belirtilen süre içinde karşı ödemeli gönderilmelidir. Diğer kargo şirketleri ile ödemesi yapılmadan gönderilen  kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile göndereceğiniz kargonun, tercih ettiğiniz kargo firmasının fiyat politikası doğrultusunda farklılık gösterebileceği detayı unutulmamalıdır. Akabinde ürün / ürünlerin tarafımıza ulaşması durumunda müşteri hizmetleri numaramıza iletmiş olduğunuz banka hesabınıza ya da alışveriş aşamasında ödeme yapmış olduğunuz banka kartınıza gidiş-geliş kargo ücreti kesilerek ücret iadeniz gerçekleştirlecektir.

*  İade işlemi "abiye ürün" dışındaki ürünleri kapsamakta olup, 20.08.2019 tarihinden itibaren abiye ürünlerde sadece  beden değişimi yapılmaktadır. 

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

MAYA İBRAHİM AVNİ KIRKANAHTAR

Merkez mah. Yeni mahalle Cd. No :13/1 SARIYER İSTANBUL

ALICI


{TESLIMATALICI}


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR