MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı : MAYA İBRAHİM AVNİ KIRKANAHTAR

Adresi : Merkez Mah. Yenimahalle Cd. No :1/A SARIYER İSTANBUL
Telefon : 0(212) 242 51 60
Fax : 0 (212) 271 45 82
E-mail: info@mayabutik.com

1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı : {TESLIMATALICI}
Adresi:
{TESLIMATADRES}
Telefon:{TESLIMATTELEFON}
E-mail:{TESLIMATEPOSTA}
 
MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait MAYA BUTİK internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih : {TARIH}

{URUNKALEMLERI}
Ürün Adı  Adet  Toplam Ürün Tutarı 


Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme şekli: {ODEMETIPI}
Teslimat adresi: {TESLIMATADRES}
{ODEMETIPI} ile Toplam {ODENENTUTAR}

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, MAYA İBRAHİM AVNİ KIRKANAHTAR internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
 

MADDE 5 - DEĞİŞİM HAKKI

DEĞİŞİM ve İADE taleplerinde FATURA ASLININ ibrazı yasal bir zorunluluktur.

Sezonluk modellerin hızlı yenilenmesi ve stokların çabuk tükenmesi sebebiyle, ALICI, Sözleşme konusu ürünün kendisine teslim edildiği tarihten itibaren en geç 3 iş gününde değişimini talep ettiği ürünü SATICIYA fatura aslı ile birlikte göndermek zorundadır. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise ürünün kendisine ulaştığı aynı gün ürünü SATICIYA kargo zorunluluğu vardır. Faturası gönderilmeyen ve kullanıldığı tespit edilen ürünlerde değişim yapılmaz.SATICI, değişim için gönderilen ürünün tarafına ulaşması halinde 3 iş gününde değişimi gerçekleştirerek ALICIYA kargolar. Aynı zamanda değişim gerçekleştirilen ürünlerde tekrar değişim yapılmaz. 

Kampanyalı ve indirimli satılan ürünlerde değişim ya da iade yapılmamaktadır.

Değişimlerde kargo ücreti gidiş - geliş ALICIYA ait olup, prosedür şu şekildedir : 

1) Değişim & İade taleplerinde İrtibat kurulması gereken müşteri hizmetleri numaramız +90 (535) 349 39 69 veya +90 (537) 656 17 17  WhatsApp numaralarımızdır. Değişimi istenilen ürün/ürünler bu numaralarımızdan herhangi biriyle irtibat kurarak belirlenmelidir.

2) Değiştirmek istenen ürün/ürünler anlaşmalı kargo firmalarımız olan;

MNG KARGO 242 474 824 veya

SÜRAT KARGO 1221580476 alıcı kodu ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderilmelidir.

Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ve ödemesi yapılmayan kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile gönderim sağlanacaksa gönderim ücreti ALICI tarafından ödenmelidir. İlgili kargo MAYA BUTİK'e ulaşınca seçilen ürün ya da ürünlerin varsa fiyat farkı ve kargo ücreti kapıda ödenecek şekilde faturalandırılarak tarafınıza ulaştırılır.

Güncel kargo Bedelleri :

1. Kapıda ödeme bedeli : 4 TL,

2. Tarafınıza gönderilen ilk kargo bedeli : 5 TL 

3. Değişim için tarafımıza karşı ödemeli gönderilen kargo ücreti : 5 TL'dir.

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün, değişim yaptığınız ürün ile birebir tutarda ise;

    Alıcının Ödeyeceği Tutar : 

* Değişim için satıcıya karşı ödemeli gönderilen kargo bedeli 5 TL + Değişim sonrası satıcının alıcıya ürünü tekrar göndermesinden doğan kargo bedeli 5 TL ve bu tutar kapıda kargo personeline ödeneceği için kapıda ödeme bedeli olan 4 TL ile birlikte toplam 14 TL'dir. Ancak müşteri memnuniyeti açısından toplam 13 TL tahsil edilmektedir.

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün değişim yaptığınız üründen pahalı ise; 

   Alıcının Ödeyeceği Tutar :

 *  13 TL ( Kargo ücretleri yukarıda açıklanmıştır) + Fiyat Farkı şeklinde kargo personeline ödenecektir.

 

Not : İlgi tutarlar 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerli olup, anlaşmalı kargo şirketlerimizin tutarları değiştirmesi durumunda tarafımızdan revize edilecektir. Kargo Fiyatlarımız Türkiye için geçerli olup, uluslararası alışverişlerde,  

" For Internetional Sürat Kargo" fiyatları geçerlidir. Değişim durumlarında ve iade durumlarında doğan kargo ücretinden ise alıcı sorumludur. 

MADDE 6- CAYMA HAKKI 

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde, abiye dışındaki ürünlerde cayma hakkına sahiptir. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise iade yapılmamakta olup, sadece beden değişimi yapılmaktadır. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Prosedür şu şekildedir;

1) İade & ve Değişim talepleri ile ilgili Müşteri Hizmetleri numaramız +90 (537) 656 17 17 veya +90 (535) 349 39 69  WhatsApp numaraları olup, talebinizi iletmeniz halinde süreç başlayacaktır. Ürün/Ürünler tarafımıza  anlaşmalı kargomuz olduğu için MNG kargo ile 242 474 824 veya SÜRAT KARGO 1221580476 alıcı kodu ile yukarıda belirtilen süre içinde, karşı ödemeli gönderilmelidir. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ve ödemesi yapılmayan kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile gönderim sağlanacaksa gönderim ücreti ALICI tarafından ödenmelidir. Ürün / ürünlerin tarafımıza ulaşması durumunda müşteri hizmetleri numaramıza iletmiş olduğunuz banka hesabınıza ya da alışveriş aşamasında ödeme yapmış olduğunuz banka kartınıza ilk gönderimde ki kargo ve varsa kapıda ödeme ücreti düşülerek ürün bedeli şeklinde iade edilecektir. 

Güncel kargo Bedelleri :

1. Kapıda ödeme bedeli : 4 TL,

2. Tarafınıza gönderilen ilk kargo bedeli : 5 TL 

3.  İade için tarafımıza karşı ödemeli gönderilen kargo ücreti : 5 TL'dir.

Bu kargo bedellerine göre;

* Alıcı, kapıda ödeme yaparak sipariş vermiş ve aldığı tüm ürünleri iade etmek istiyorsa toplam 14 TL kesilerek geri kalan tutar ilgili banka kartına ya da "Satıcıya" bildirilen İBAN numarasına geri ödenecektir. 

* Alıcı satın almayı kredi kartı, Garanti Pay ya da havale ile yaptıysa ve aldığı tüm ürünleri iade etmek istiyorsa kesinti yapılacak tutar 10 TL'dir.

*  Alıcı siparişini kısmi iade yapmak istiyorsa kesinti yapılacak tutar 5 TL 'dir.

 Not : İlgi tutarlar 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerli olup, anlaşmalı kargo şirketlerimizin tutarları değiştirmesi durumunda tarafımızdan revize edilecektir. Kargo Fiyatlarımız Türkiye için geçerli olup, uluslararası alışverişlerde " For Internetional Sürat Kargo" fiyatları geçerlidir. Değişim durumlarında ve iade durumlarında doğan kargo ücretinden ise alıcı sorumludur. 

 

 

 

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

MAYA İBRAHİM AVNİ KIRKANAHTAR

Merkez mah. Yeni mahalle Cd. No :1/A SARIYER İSTANBUL

ALICI


{TESLIMATALICI}