1) Ürünler Kaç Gün İçinde Ulaşıyor?

Cevap : Gönderileriniz normal şartlarda 1-5 iş günü içinde ulaşmaktadır. Bu bilgi genel olup, çoğu kargomuz ertesi gün elinizde olacak şekilde de ulaşabilmektedir. Tatil günleri ya da olumsuz hava şartları ve pandemi kısıtlaması gibi nedenlerle gecikmeler yaşanabilmektedir.

2) Kargom Nerede?

Cevap : Siparişinizin alınması durumunda kargo çıkışı olmamışsa aynı gün tarafınıza kargolanır. Kargonuzun takip numarasını Müşteri Hizmetleri Numaramız olan +90 (533) 130 49 49 ya da  +90 (535) 349 39 69 WhatsApp numaralarımızdan herhangi biriyle irtibat kurarak öğrenebilir, sizin için sorgulanmasını talep edebilir ya da tarafımızdan verilmiş olan takip numarası ile ilgili kargo şirketinin, kargo sorgulama bölümüne takip numaranızı yazarak sorgulayabilirsiniz.

 

 3) Kargo Ücreti Nedir? Belirli Bir Tutarda Ücretsiz Kargo Seçeneği Var mıdır?

200 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir ( Sizin için biz karşılıyoruz ) Bu limitin altında gerek kredi kartı, havale / eft ya da kapıda ödeme olsun güncel kargo bedelleri aşağıdaki gibidir.

17 Temmuz 2020 Güncel Kargo Bedelleri :

1. Kapıda ödeme bedeli : 5,99 TL,

2. Kargo bedeli : 9,99 TL 

 

4) Kargom Hangi Kargo Şirketi ile Tarafıma Ulaştırılacak?

Cevap : Yurtiçi Kargo ile çalışmaktayız. 

 

5) Değişimi Nasıl gerçekleştireceğim?

 

Cevap : DEĞİŞİM taleplerinde FATURA ASLININ ibrazı yasal bir zorunluluktur.

Sezonluk modellerin hızlı yenilenmesi ve stokların çabuk tükenmesi sebebiyle, ALICI, Sözleşme konusu ürünün kendisine teslim edildiği tarihten itibaren en geç 3 iş gününde değişimini talep ettiği ürünü SATICIYA fatura aslı ile birlikte göndermek zorundadır. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise ürünün kendisine ulaştığı aynı gün ürünü SATICIYA kargo zorunluluğu vardır. Faturası gönderilmeyen ve kullanıldığı tespit edilen ürünlerde değişim yapılmaz.SATICI, değişim için gönderilen ürünün tarafına ulaşması halinde 3 iş gününde değişimi gerçekleştirerek ALICIYA kargolar. Aynı zamanda değişim gerçekleştirilen ürünlerde tekrar değişim yapılmaz.

Kampanyalı ve indirimli satılan ürünlerde değişim yapılmamaktadır.

  • ANCAK YENİ SEZON ÜRÜNLERİNE YAPILAN, DÖNEMSEL İNDİRİM KAMPANYALARI  (Örnek %20 İndirim Kampanyası ) ALTINDA SATILAN ÜRÜNLER BU KAPSAM DIŞINDADIR.

Değişimlerde kargo ücreti gidiş - geliş ALICIYA ait olup, prosedür şu şekildedir : 

1) Değişim & İade taleplerinde İrtibat kurulması gereken müşteri hizmetleri numaramız  +90 (535) 349 39 69 WhatsApp numaramızdır. Değişimi istenilen ürün/ürünler bu numaramızla irtibat kurarak belirlenmelidir.

2) Değiştirmek istenen ürün/ürünler anlaşmalı kargo firmalarımızdan ;

 -  YURTİÇİ Kargo ile 663773867 anlaşma koduyla tarafımıza gönderilmelidir.

Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ve ödemesi yapılmayan kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile gönderim sağlanacaksa gönderim ücreti ALICI tarafından ödenmelidir. İlgili kargo MAYA BUTİK'e ulaşınca seçilen ürün ya da ürünlerin varsa fiyat farkı ve kargo ücreti kapıda ödenecek şekilde faturalandırılarak tarafınıza ulaştırılır.

17 Temmuz 2020 Güncel Kargo Bedelleri :

1. Kapıda ödeme bedeli : 5,99 TL,

2. Kargo bedeli : 9,99 TL 

*  Değişimlerde normal şartlardaş geliş - gidiş kargo bedeli : 9,99 TL + 9.99 TL = 19,98 TL'dir.  Ancak memnuniyetiniz açısından 5 TL sini biz karşılıyoruz. Buna göre; 

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün, değişim yaptığınız ürün ile birebir tutarda ise;

    Alıcının Ödeyeceği Tutar :  14,98 TL'dir.

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün değişim yaptığınız üründen pahalı ise; 

  Alıcının Ödeyeceği Tutar :   Normalde 19,98 TL (gidiş - geliş kargo bedeli ) + 5,99 TL ( Kapıda Ödeme Bedeli ) = 25,97  TL + Fiyat farkıdır. Ancak memnuniyet açısından değişim bedelini 14.98 TL ye sabitledik dolayısıyla alıcının ödeyeceği tutar : 14.98 TL + Fiyat farkıdır.

 

Not : İlgi tutarlar 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olup, anlaşmalı kargo şirketlerimizin tutarları değiştirmesi durumunda tarafımızdan revize edilecektir. Kargo Fiyatlarımız Türkiye için geçerli olup, uluslararası alışverişlerde,  

" For Internetional Kargo" fiyatları geçerlidir. Değişim durumlarında ve iade durumlarında doğan kargo ücretinden ise alıcı sorumludur. 

 

 

6) İade İşlemi Nasıl oluyor?

Cevap : İADE taleplerinde FATURA ASLININ ibrazı yasal bir zorunluluktur.

 

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde, abiye dışındaki ürünlerde cayma hakkına sahiptir. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise iade yapılmamakta olup, sadece beden değişimi yapılmaktadır. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Prosedür şu şekildedir;

1) İade & ve Değişim talepleri ile ilgili Müşteri Hizmetleri numaramız +90 (535) 349 39 69  WhatsApp numarası olup, talebinizi iletmeniz halinde süreç başlayacaktır. Ürün/Ürünler tarafımıza  anlaşmalı kargomuz olduğu için YURTİÇİ kargo ile 663773867 alıcı kodu ile yukarıda belirtilen süre içinde, karşı ödemeli gönderilmelidir. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ve ödemesi yapılmayan kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile gönderim sağlanacaksa gönderim ücreti ALICI tarafından ödenmelidir. Ürün / ürünlerin tarafımıza ulaşması durumunda müşteri hizmetleri numaramıza iletmiş olduğunuz banka hesabınıza ya da alışveriş aşamasında ödeme yapmış olduğunuz banka kartınıza aşağıda detaylandırılan şekilde kargo bedeli düşülerek iade edilecektir. 

*  İade işlemi "abiye ürün" dışındaki ürünleri kapsamakta olup, 20.08.2019 tarihinden itibaren abiye ürünlerde sadece  beden değişimi yapılmaktadır. 

17 Temmuz 2020 Güncel Kargo Bedelleri :

1. Kapıda ödeme bedeli : 5,99 TL,

2. Kargo bedeli : 9,99 TL 

   Bu kargo bedellerine göre;

* Alıcı, 200 TL altı kapıda ödeme yaparak sipariş vermişse ve aldığı tüm ürünleri iade etmek istiyorsa toplam 9,99 TL ( kargo bedeli ) kesilerek geri kalan tutar ilgili banka kartına ya da "Satıcıya" bildirilen İBAN numarasına geri ödenecektir. 

* Alıcı 200 TL üzeri ücretsiz kargo kampanyamızdan yararlanarak ürün/ürünleri  satın aldıysa ve aldığı tüm ürünleri iade etmek istiyorsa ; ilk sipariş aşamasındaki kargo bedeli olan 9,99 TL + tarafımıza ürün/ürünleri gönderdiği kargo bedeli olan 9,99 TL ile toplam 19,98 TL düşülerek kalan tutar ilgili banka kartına ya da "Satıcıya" bildirilen İBAN numarasına geri ödenecektir. 

*  Alıcı siparişini kısmi iade yapmak istiyorsa kesinti yapılacak tutar 9,99 TL 'dir.

 Not : İlgi tutarlar 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olup, anlaşmalı kargo şirketlerimizin tutarları değiştirmesi durumunda tarafımızdan revize edilecektir. Kargo Fiyatlarımız Türkiye için geçerli olup, uluslararası alışverişlerde " For Internetional Kargo" fiyatları geçerlidir. Değişim durumlarında ve iade durumlarında doğan kargo ücretinden ise alıcı sorumludur.

 

7) İndirimli Ürünlerde Değişim ve İade İşlemi Nasıl oluyor?

Cevap : İndirime giren ürünlerde değişim ya da iade yapılmamaktadır. Sezon hızlı değiştiği için, elde kalan sezon ürünleri zararına fiyatla satılmaktadır. Amaç bu ürünlerin bitirilerek yeni ürünlere yer açılmasıdır. Dolayısıyla değişim ve iade gerçekleştirilememektedir.

  • ANCAK YENİ SEZON ÜRÜNLERİNE YAPILAN, DÖNEMSEL İNDİRİM KAMPANYALARI  (Örnek %20 İndirim Kampanyası ) ALTINDA SATILAN ÜRÜNLER BU KAPSAM DIŞINDADIR.