1) Ürünler Kaç Gün İçinde Ulaşıyor?

Cevap : Gönderileriniz normal şartlarda 1-5 iş günü içinde ulaşmaktadır. Bu bilgi genel olup, çoğu kargomuz ertesi gün elinizde olacak şekilde de ulaşabilmektedir. Tatil günleri ya da olumsuz hava şartları ve pandemi kısıtlaması gibi nedenlerle gecikmeler yaşanabilmektedir.

2) Kargom Nerede?

Cevap : Siparişinizin alınması durumunda kargo çıkışı olmamışsa aynı gün tarafınıza kargolanır. Kargonuzun takip numarasını Müşteri Hizmetleri Numaramız olan +90 (533) 130 49 49 ya da  +90 (535) 349 39 69 WhatsApp numaralarımızdan herhangi biriyle irtibat kurarak öğrenebilir, sizin için sorgulanmasını talep edebilir ya da tarafımızdan verilmiş olan takip numarası ile ilgili kargo şirketinin, kargo sorgulama bölümüne takip numaranızı yazarak sorgulayabilirsiniz.

 

 3) Kargo Ücreti Nedir? Belirli Bir Tutarda Ücretsiz Kargo Seçeneği Var mıdır?

1000 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir ( Sizin için biz karşılıyoruz ) Bu limitin altında gerek kredi kartı, havale / eft ya da kapıda ödeme olsun güncel kargo bedelleri aşağıdaki gibidir.

01.04.2023 Güncel Kargo Bedelleri :

1. Kapıda ödeme bedeli : 10,00 TL,

2. Kargo bedeli : 55,00 TL 

 

 

4) Kargom Hangi Kargo Şirketi ile Tarafıma Ulaştırılacak?

Cevap : PTT Kargo ile çalışmaktayız. 

 

5) Değişimi Nasıl gerçekleştireceğim?

DEĞİŞİM ve İADE taleplerinde FATURA ASLININ ibrazı yasal bir zorunluluktur.

Sezonluk modellerin hızlı yenilenmesi ve stokların çabuk tükenmesi sebebiyle, ALICI, Sözleşme konusu ürünün kendisine teslim edildiği tarihten itibaren en geç 3 iş gününde değişimini talep ettiği ürünü SATICIYA fatura aslı ile birlikte göndermek zorundadır. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise ürünün kendisine ulaştığı aynı gün ürünü SATICIYA kargo zorunluluğu vardır. Faturası gönderilmeyen ve kullanıldığı tespit edilen ürünlerde değişim yapılmaz.SATICI, değişim için gönderilen ürünün tarafına ulaşması halinde 3 iş gününde değişimi gerçekleştirerek ALICIYA kargolar. Aynı zamanda değişim gerçekleştirilen ürünlerde tekrar değişim yapılmaz.

Kampanyalı ve indirimli satılan ürünlerde değişim yapılmamaktadır.

  • ANCAK YENİ SEZON ÜRÜNLERİNE YAPILAN, DÖNEMSEL İNDİRİM KAMPANYALARI  (Örnek %20 İndirim Kampanyası ) ALTINDA SATILAN ÜRÜNLER BU KAPSAM DIŞINDADIR.

Değişimlerde kargo ücreti gidiş - geliş ALICIYA ait olup, prosedür şu şekildedir : 

1) Değişim & İade taleplerinde İrtibat kurulması gereken müşteri hizmetleri numaramız  +90 (535) 349 39 69 ya da 533 130 49 49 WhatsApp numaramızdır (Siparişiniz sürecinde bu numaralarımızdan hangisi ile iletişim kurduysanız, talebinizi yine o numaramız üzerinden yapmanız olası gecikmeyi önleyecektir).  Değişimi istenilen ürün/ürünler bu numaralarımızdan biriyle irtibat kurarak belirlenmelidir.

2) Değiştirmek istenen ürün/ürünler anlaşmalı kargo firmamız olan;

PTT KARGO 904714508 anlaşma koduyla tarafımıza gönderilmelidir.

Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ve ödemesi yapılmayan kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile gönderim sağlanacaksa gönderim ücretinin, tercih edilen kargo firmasının güncel fiyatlarına göre ALICIDAN tahsil edileceği unutulmamalıdır. İlgili kargo MAYA BUTİK'e ulaşınca seçilen ürün ya da ürünlerin varsa fiyat farkı ve kargo ücreti  havaleyle ödenecek şekilde tarafınıza ulaştırılır. 

01.04.2023 Güncel Kargo Bedelleri :

1. Kapıda ödeme bedeli : 10,00 TL,

2. Kargo bedeli : 55,00 TL 

*  Değişimlerde normal şartlardaş geliş - gidiş kargo bedeli :55,00 TL + 55,00 TL = 110,00 TL'dir.  

Bu şartlarda; 

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün, değişim yaptığınız ürün ile birebir tutarda ise;

    Alıcının Ödeyeceği Tutar toplamda :  110,00 TL'dir.

*  Değişimi yapılarak tarafınıza gönderilen ürün değişim yaptığınız üründen pahalı ise; 

  Alıcının Ödeyeceği Tutar :  Gidiş - geliş kargo bedeli (110,00 TL ) TL + Fiyat farkıdır.

 

 DEĞİŞİM ÜCRETİ ÖDEME PROSEDÜRÜ :  Alıcı değişimini yapmak istediği ürün/ürünlerle, anlaşmalı olduğumuz PTT KARGO'ya giderek ve 904714508 anlaşma kodumuzu vererek çıkan kargo ücretini ödemelidir. İkinci aşamada kendisine değişimi yapılarak geri gönderilecek ürünlerin gönderi ücreti olan 55,00 TL' yi ve varsa fiyat farkını;  Hesap Adı: İBRAHİM AVNİ KIRKANAHTAR İŞ BANKASI - TRY - SARIYER Şube Kodu: 1046 Hesap No: 0602469 IBAN: TR81 0006 4000 0011 0460 6024 69 numaralı hesaba havale yapmalıdır. Sürecin hızlanması açısından ödeme dekontunu whatsapp numaralarımız olan 0090 533 130 49 49 ya da 535 349 39 69 göndermelidir. ( Sipariş aşamasında ilk iletişim kurduğunuz numaraya yazmanız olası karışıklığı önleyecektir.)

 

Not : İlgi tutarlar PTT kargonun benzin fiyatlarındaki artış ile orantılı olarak tekrar güncelleyeceği tarihe kadar sabit olup,  anlaşmalı kargo şirketimizin tutarları değiştirmesi durumunda tarafımızdan revize edilecektir. Kargo Fiyatlarımız Türkiye için geçerli olup, uluslararası alışverişlerde,  bulunduğunuz ülkenin kargo bedelini sipariş ağırlığınıza göre 0090 533 130 49 49 ya da 535 349 39 69 numaralı whatsapp telefonlarımızdan öğrenebilirsiniz. Uluslararası kargo gönderilerimizde PTT Kargo günvencesiyle bulunduğunuz ülkedeki kargo şirketi ortaklığınca tarafınıza ulaştırılacaktır. Değişim durumlarında ve iade durumlarında doğan kargo ücretinden ise alıcı sorumludur. 

 

6) İade İşlemi Nasıl oluyor?

 

Cevap : İADE taleplerinde FATURA ASLININ ibrazı yasal bir zorunluluktur.

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde ve abiye dışındaki ürünlerde cayma hakkına sahiptir. Abiye sınıfına giren ürünlerde ise iade yapılmamakta olup, sadece beden değişimi yapılmaktadır. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya  email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Fatura aslının iadesi ise; yasal bir zorunluluktur. Bu kapsamda; fatura aslının ürünlerle birlikte ulaşmasını  takip eden maksimum 7 iş gününde  ücret iadesi gerçekleştirilir. 

Prosedür şu şekildedir;

  • İade talepleri ile ilgili Müşteri Hizmetleri numaralarımız WhatsApp ile;  0090 533 130 49 49 ya da 535 349 39 69'dur.  (Sipariş aşamasında ilk iletişim kurduğunuz numaraya yazmanız olası karışıklığı önleyecektir). Eğer sitemiz üzerinden online sipariş oluşturduysanız numara tercihiniz farketmemektedir.)  İade etmek istediğiniz ürün/ürünler tarafımıza  anlaşmalı kargomuz olduğu için PTT kargo ile 904714508 alıcı kodu ile yukarıda belirtilen süre içinde ve kargo ücreti ödenerek gönderilmelidir. Diğer kargo şirketleri ile ödemesi yapılmadan gönderilen  kargolar tarafımızca kabul edilmeyecektir. Farklı kargo şirketi ile göndereceğiniz kargonun, tercih ettiğiniz kargo firmasının fiyat politikası doğrultusunda farklılık gösterebileceği detayı unutulmamalıdır. Akabinde ürün / ürünlerin tarafımıza ulaşması durumunda müşteri hizmetleri numaramıza iletmiş olduğunuz banka hesabınıza ya da alışveriş aşamasında ödeme yapmış olduğunuz banka kartınıza ücret iadeniz gerçekleştirlecektir.

*  İade işlemi "abiye ürün" dışındaki ürünleri kapsamakta olup, 20.08.2019 tarihinden itibaren abiye ürünlerde sadece  beden değişimi yapılmaktadır. 

7) İndirimli Ürünlerde Değişim ve İade İşlemi Nasıl oluyor?

 

Cevap : İndirime giren ürünlerde değişim ya da iade yapılmamaktadır. Sezon hızlı değiştiği için, elde kalan sezon ürünleri zararına fiyatla satılmaktadır. Amaç bu ürünlerin bitirilerek yeni ürünlere yer açılmasıdır. Dolayısıyla değişim ve iade gerçekleştirilememektedir.

  • ANCAK YENİ SEZON ÜRÜNLERİNE YAPILAN, DÖNEMSEL İNDİRİM KAMPANYALARI  (Örnek %20 İndirim Kampanyası ) ALTINDA SATILAN ÜRÜNLER BU KAPSAM DIŞINDADIR.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR